Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

Jakie warunki muszą być spełnione, byś mógł działać na 100% swoich możliwości? Czy działanie na 100% oznacza bycie w wiecznej gotowości?

Posłuchaj, co jeszcze warto zrobić oprócz ciężkiego działania, by długoterminowo zapewnić sobie odpowiednio dużą skuteczność Twoich działań.

O tym wszystkim w dzisiejszym odcinku.

Zapraszam,
Marcin

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Zastanawiałeś się kiedyś, jakie czynniki wpływają na Twoje działanie? Co powoduje, że dajesz z siebie 100%?

Chyba każdy z nas chciałby wykonywać wszystko na maksimum możliwości. Nie oznacza to też, że musisz być w ciągłej gotowości i utrzymywać koncentracje ponad Twoje siły.

Dzisiaj porozmawiamy na temat odpoczynku i nudy. Pewnie większość z Was zastanawia się, co to ma wspólnego ze zdobywaniem nowych umiejętności, poszerzaniem wiedzy i byciem 3% lepszym każdego tygodnia.

Dla mnie odpoczynek jeszcze niedawno kojarzył się dość negatywnie. Wszystko przez to, że nie lubię nudy. Wolę działać, wolę zdobywać swoje cele, wdrażać kolejne rzeczy, które usprawniają funkcjonowanie mojej firmy i życia.

Z czasem odkryłem, że to nudzenie się i odpoczynek jest bardzo, bardzo potrzebne.

Gdy nasze myśli gdzieś odpływają i się relaksujemy, mózg ciągle pracuje. I właśnie wtedy pojawiają się najbardziej kreatywne i ciekawe pomysły. Parcie na nowe koncepcje i innowacyjne rozwiązania nie powodują nic dobrego. Dopiero w momencie odprężenia ukazują się nam, jak objawienie z całkiem innej strony. Następuje zapalenie się iskierki, która być może w fazie ciągłej pracy nigdy by się nie pojawiła.

Pracując bez przerwy i wytchnienia nad problemami innych ludzi, najlepiej jak największymi, bo na tym polega biznes, brakuje nam kreatywności. Dopiero świeże spojrzenie na tę sprawę daje nam rozwiązanie i zadowolenie klienta.

Gdy dokonamy resetu umysłu, odpoczniemy, dostrzegamy sprawy często niezauważalne w ciągu dnia. Nawet jeden dzień czy weekend czasami wystarczy, by w poniedziałek z nowymi siłami i pomysłami wrócić do pracy.

Kiedy wykonuje się te same obowiązki już dłuższy czas – ja prowadzę wydawnictwo od 2004 roku, czasami pojawiało się zniechęcenie i znużenie. W momencie gdy wracałem z urlopu, całkiem inaczej patrzyłem na swoją pracę i odzyskiwałem chęci oraz radość z tego, co robię na co dzień.

Odpoczynek jest bardzo istotny i chroni nas przed wypaleniem zawodowym. Ciągle ta sama praca, gdzie pojawia się rutyna w działaniach, spotykanie się z tymi samymi ludźmi może spowodować, że mamy mniej energii do pracy.

A odpoczynek pozwala nam nabrać dystansu. Odpoczynek i nuda sprawia, że ruszamy do zdobywania szczytów z podwójną energią. Warto w swoim dążeniu do celu uwzględnić czas na reset umysłu.