Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

W tym odcinku pokażę Ci narzędzie, które pomoże Ci wybrać, co jest naprawdę ważne w Twoim życiu. Wreszcie będziesz wiedział, na czym warto się skupiać, a co można odpuścić.

Pozdrawiam,
Marcin

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Czy wiesz, co w Twoim życiu jest naprawdę ważne? Potrafisz oddzielić sprawy istotne od tych, które mogą poczekać? Jeśli nie, ten podcast jest przede wszystkim dla Ciebie. Przedstawię Ci narzędzie, który dla mnie jest niezbędne.

To narzędzie nazywa się „Twój idealny dzień”. Po pierwsze, musisz mieć trochę wolnego czasu i spokojną głowę oraz wyłączony telefon. Tylko Ty i cisza. Wtedy zaczynasz sobie wyobrażać, jak minuta po minucie, godzina po godzinie miałby wyglądać Twój wymarzony dzień.

Wszystko musi być bardzo precyzyjnie określone. O której godzinie wstajesz i w jakim miejscu? Obok kogo się budzisz? Co jesz na śniadanie? Nie ważne co urodzi się w Twojej głowie – to ma być bardzo subiektywna myśl. Czasami wpadniesz na genialny pomysł trochę później, dlatego daj sobie czas na zaplanowanie nawet najdrobniejszego aspektu.

Jeśli chciałbyś zjeść jajko na miękko z ekologicznej farmy, to poczuj ten zapach, wczuj się w ten fantastyczny moment, jak rozbijasz skorupkę i dochodzisz do pięknego żółtka.

Normalnym jest, że ta wizja będzie ewoluować w zależności od humoru, zmęczenia każdego dnia. Raz będziesz myślał o ekscytujących przygodach, za godzinę będziesz marzył o spokojnym dniu w zaciszu domu czy pięknej przyrody.

Kiedy już Twój plan na te 24 godziny się skończy, popatrz na to, co ułożyłeś z dalszej perspektywy. Obejrzyj ten film, którego scenariusz został przez Ciebie napisany i pomyśl, czy byłbyś najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi, jeśli każdy dzień wyglądałby właśnie tak.

Jeśli uważasz, że to jest właśnie to – zobacz, czy obecne działania, sposób zarabiania pieniędzy, relacje z bliskimi, doprowadzą Cię do tego celu. Gdy jest inaczej, zmień swoje nastawienie i pracuj nad sobą i swoim otoczeniem, by pchało Cię do przodu i pozwalało spełniać marzenia. To jest właśnie moment na zmiany. Może wystarczy zmienić drobiazgi, a być może musisz zmienić całe swoje życie. To będzie zależało, do czego dążysz i jak bardzo chcesz znaleźć się na szczycie.