Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

W dzisiejszym odcinku pokazuję najprostszy sposób do wydania własnej książki – skorzystanie z gotowego poradnika, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez cały proces. Bez korzystania z pomocy wydawcy, tylko dla tych osób, które mają wiedzę, chcą się nią podzielić, ale też mają możliwość dotarcia do swoich potencjalnych czytelników.

Zapraszam do wysłuchania dzisiejszego odcinka,
Marcin Kądziołka

 

 

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Zastanawiałeś się kiedyś, czy można samemu wydać książkę? To możliwe i bardzo realne, jeśli tylko będziesz trzymał się schematu, który właśnie chcę Ci przedstawić.

Mówi się, że w każdym z nas drzemie książka i szczególnie na drodze rozwoju oraz ciągłych doświadczeń, chce ujrzeć światło dzienne. Kiedy zbierzemy wiedzę, która może się przydać nie jednemu czytelnikowi, pojawia się myśl, czy wydawać książkę samemu czy z wydawcą?
Ja jako właściciel wydawnictwa jestem za tą drugą ścieżką, ale zdarza się, że ktoś chce podążać w tym temacie samotnie. „Biblia #SELF-PUBLISHINGu” to absolutny hit oraz must-have dla takich osób.

Aleksander Sowa, autor tej pozycji, wydał 15 różnych książek z wydawnictwami i bez ich pomocy. Zna temat od podszewki i z każdej strony, dlatego jest idealną osobą do napisania takiej biblii. Jako, że wydanie książki to dość rozległy temat, Aleksander Sowa opisuje bardzo wiele szczegółów, na które trzeba zwrócić uwagę. Jest tam również proces promocji książki, który jest bardzo istotny. Zwraca uwagę na pułapki, jakie czekają samotnego wędrowca. A że popełnianie tych błędów jest bardzo kosztowne, warto wiedzieć jak omijać te przeszkody.

Aby iść drogą self-publishingu, trzeba znać wszystkie modele publikacji książek. Jak zapewne się domyślacie, wydawca i samotne wydanie to tylko dwa krańcowe schematy.

Ja ze swoim wspaniałym zespołem mamy już wydeptane ścieżki i wiele spraw dzieje się już naturalnie. Jednak 14 lat doświadczenia robi swoje, dlatego zaskoczyło mnie, że self-publishing to tak trudna i kręta droga. Mogę powiedzieć, że jest tyle rzeczy, które trzeba zrobić od zera, że zaczynam podziwiać ludzi, którzy się na to decydują.

Co jeszcze było dla mnie nowością? To, że książka jest bardzo szczegółowa. Każdy problem jest opisany bardzo skrupulatnie, pojawia się wiele przykładów i rozwiązań. Jest to tak praktyczna wiedza, że rzadko zdarzają się aż tak dogłębne poradniki.

Jest to książka, która oczywiście jest dedykowana osobom chcącym wydać książkę. To także idealny pomysł na prezent. Jeśli ktoś ma taką wiedzę, chęci oraz ogrom motywacji do działania, ale jednak do tej pory nie zdecydował się na ten pierwszy krok, warto dać mu taki bodziec w postaci poradnika.

Najlepiej przeczytać tę pozycję przed napisaniem pierwszego słowa swojej książki. Jeśli jesteś już w trakcie, koniecznie najpierw zapoznaj się z poradami Aleksandra Sowy, nawet jeśli nie zdecydowałeś się na wydanie bez pomocy osób z zewnątrz.

Żeby mieć świadomość całego procesu, błędów i sposobów na ich omijanie – „Biblia #SELF-PUBLISHINGu” – to książka obowiązkowa. Szkoda by było na samym początku popełnić takie pomyłki, które sprawią, że wydanie swojego tytułu okaże się wielką klapą. Szczególnie, jeśli możemy tego uniknąć.

Zamiast szukać informacji w Internecie, tutaj masz wszystko w pigułce. Link do książki znajduje się powyżej.

Jeśli chciałbyś wydać książkę z pomocą wydawnictwa, zapraszam do „Złotych myśli”. Do usłyszenia w kolejnym odcinku!