Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

W dzisiejszym odcinku poopowiadamy sobie o tym, jak opanować chaos. Tak, przedstawię narzędzie do opanowywania życiowego chaosu 🙂

Pokażę Ci na przykładach zarówno osobistych jak i biznesowych, jak to narzędzie można wykorzystywać. A jest na tyle wszechstronne, że zastosowań może być całe mnóstwo.

Zapraszam do słuchania,
Marcin Kądziołka

A o tym mówiłem w podcaście:

Odcinek 006 – gotowy i efektywny system planowania

Trello

Podcast „W drodze do pracy”

 

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Zdarzało Ci się, że w Twoje życie wdarł się taki chaos, że nie mogłeś nad nim zapanować? Dzisiaj przedstawię Ci narzędzie do zastosowania w życiu prywatnym i zawodowym, dzięki czemu unikniesz bałaganu i zamętu.

Wiele osób pisało do mnie, bym w podcastach opowiadał o narzędziach, które można zastosować od zaraz. Dzisiaj przedstawię sposób ma zapanowanie nas chaosem.

W odcinku o planowaniu przedstawiłem Ci mój schemat na zaplanowanie dnia, tygodnia, miesiąca czy roku. Zawsze muszę mieć wszystko pod ręką, dlatego nie rozstaję się z tabletem i telefonem, gdzie korzystam z wielu dobrodziejstw, jakie daje elektronika.

Opowiadałem już o aplikacji „Remember the milk” do planowania, oczywiście do tego kalendarz Google i inne przydatne narzędzia. Aby mieć poczucie kontroli, zapanowania nad obowiązkami i psychicznego komfortu, warto zapoznać się z aplikacją „Trello”. Jest to pomoc przy planowaniu i zarządzaniu projektami. Ilość zastosowań jest jednak bardzo duży, co pokażę Ci na kilku przykładach.

Pierwszy przykład jest dość zaskakujący. Razem z moją żoną planowaliśmy swoje wesele właśnie za pomocą Trello. To taki czas, gdzie najdrobniejszy szczegół jest bardzo ważny i trzeba go dopilnować, a w natłoku obowiązków można o czymś zapomnieć.

Cokolwiek wpadło nam do głowy, nawet rozmieszczenie gości przy stolikach wrzucaliśmy do aplikacji. Wielu nawet nie zdawało sobie sprawy, że można to narzędzie wykorzystać w ten sposób, a w moim przypadku świetnie się sprawdziło.

Można tworzyć tam tablice z zadaniami, a wygodny interfejs pomaga przesuwanie się między nimi. Aby łatwiej się odnaleźć, proponuję trzy tablice – do zrobienia, ta, w której aktualnie się znajdujesz oraz gotowe.

Do Trello można dodawać więcej osób, co dla mnie jest bardzo istotne. Razem z Adamem, z którym tworzę podcast „W drodze do pracy”, pracujemy właśnie przy pomocy tego narzędzia. Nie widzimy się codziennie, gdyż każdy z nas pracuje zdalnie, więc musimy jakoś sobie radzić.

Tam opracowujemy odcinki podcastu. Wrzucamy tam pomysły, inspiracje i gotowe tematy do zrealizowania. Działamy na kilku tablicach, w zależności od potrzeby. Co ważne, Trello jest dostępne także na telefonach, dlatego zawsze mogę z niego skorzystać. Kiedy z Bartkiem Popielem tworzyliśmy grupę mastemind’ową, gdzie działało kilka osób, to narzędzie pomogło nam ogarnąć panujący chaos i wszystkie pomysły.

W kontekście biznesowym warto z takiego narzędzia korzystać. Jeśli realizujemy projekt, który ma więcej niż trzy proste działania na krzyż, okaże się to bardzo pomocne.

To co odróżnia Trello od innych tego typu narzędzi to wszechstronność oraz łatwość w użytkowaniu. Można wykorzystać tylko 5% opcji jakie oferują autorzy narzędzia, ale także podpinać pliki, dodawać osoby do tablicy lub zadania, używać skrótów klawiszowych, przez co szybkość działania jest jeszcze większa.

Tutaj znajdziesz link do aplikacji i mam nadzieję, że pomoże Ci to w planowaniu i ogarnianiu codziennych obowiązków.

Do usłyszenia w kolejnym odcinku!

Pozdrawiam,
Marcin Kądziołka