Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

Co napędza Cię do działania? Jak wykrzesać energię, by kończyć to, co rozpoczynasz? Kiedy jest najlepszy czas na działanie?

O tym będziemy sobie mówić w dzisiejszym odcinku.

Zapraszam,
Marcin

Odcinek o planowaniu

 

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Brakuje Ci motywacji i energii do działania oraz zrealizowania w 100% swoich planów? Jak ją z siebie wykrzesać? A może istnieje jakaś iskierka, która po zapaleniu się – powinna nam dać znak, że dzisiaj jest właśnie ten dzień na osiąganie swoich szczytów?

Słyszałem kiedyś, że nigdy nie ma tego idealnego momentu na działanie. Na początku przy dużych projektach pojawia się plan. Jest on spisany, poukładany i zawiera wiele szczegółów. I tutaj rodzą się problemy, bo podświadomie szukasz rzeczy, które mogą opóźnić wdrożenie tego planu w życie.

Jeśli chcesz nagrać podcast, szukasz najpierw dobrego mikrofonu, programu, informacji w Internecie, jak w ogóle się do tego zabrać. Nic się jednak z Twoim planem nie dzieje, cały czas stoisz w miejscu. Może zdarzyć się tak, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale Ty w dalszym ciągu twierdzisz, że dzisiaj nie jest dobry dzień i na pewno za tydzień będzie na to lepszy czas. Szukasz jakiś mało wyszukanych wymówek. I co się wtedy dzieje? Odkładasz działania, by ostatecznie nigdy ich nie zacząć.

Wszystko rozpoczyna się wtedy, gdy postawisz swoją nogę za linią START. Nie musisz być na 10 kilometrze, wystarczy mały krok. Dopiero wtedy ocenisz, czy coś co wyszło spod Twojej ręki zostało docenione przez innych, a przede wszystkim, czy podoba się Tobie. Nie wiesz, czy coś udoskonalić, co zmienić i w którym kierunku iść. Dopiero feedback daje Ci energię do działania. Ciężko się samemu zmotywować, dlatego warto poszukać jej u otoczenia.

Wiedza teoretyczna tylko sztucznie pompuje, a ostatecznie niewiele daje. Dopiero gdy dostrzeżesz efekty swoich działań, usłyszysz pochwałę lub konstruktywną krytykę będziesz chciał to zmieniać i ulepszać. To odpowiedź społeczeństwa sprawi, że nie będziesz potrzebował dodatkowej energii, bo oni Ci ją dostarczą.

Z własnego doświadczenia wiem, że cała ekscytacja nowym projektem ulatuje po kilku dniach. Muszę się zmusić do działania, by energia się pojawiła sama i zaczęła mnie napędzać. I ona znowu zacznie się ulatniać i nie będzie w oczach takiego płomienia jak wcześniej. Tutaj potrzebny jest schemat, który pozwoli Ci się nie wypalić. O tym jednak w kolejnych odcinkach.

Jeśli słuchasz moich podcastów, bardzo Ci za to dziękuję, ale zapewne zdajesz sobie sprawę, że jest to wiedza teoretyczna. Po wysłuchaniu każdego odcinka zacznij wdrażać moje sprawdzone metody w życie i tym samym rozwijaj się. Tylko, gdy zaczniesz coś robić, zauważysz efekty. Doświadczenie i zaangażowanie sprawi, iż wypuścisz na powierzchnię swój własny projekt, którym będziesz chciał się pochwalić i z którego będziesz naprawdę dumny. Może też oznaczać, że staniesz się lepszym człowiekiem. Wybór należy do Ciebie. Do usłyszenia w kolejnym odcinku!