Posłuchaj tego podcastu na Spreakerze

>> Pobierz w formacie mp3 <<

Jaką krzywdę wyrządzasz sobie, gdy patrzysz na swoje działania, stosując niewłaściwą perspektywę?

O tym w dzisiejszym odcinku.

Zapraszam, Marcin Kądziołka.

Wolisz czytać niż słuchać? Oto transkrypcja tego odcinka dla Ciebie:

Czy można nieświadomie wyrządzić sobie krzywdę? Oczywiście. I co więcej, zdarza się to bardzo często. Niewłaściwe myślenie, wygórowane ambicje, czy patrzenie na świat i siebie z niewłaściwej perspektywy – sprawia, iż biczujemy się zupełnie niepotrzebnie.

Co nas powstrzymuje w biznesie i jak to pokonać, by mieć lepsze efekty? Moim zdaniem największym hamulcem jest krótkowzroczne patrzenie na świat. Co dokładnie mam na myśli? Jeśli patrzymy w przyszłość, wybiegając tylko do jutra, tygodnia czy nawet miesiąca, ograniczamy się do rzeczy dobrych na tu i teraz, ale nie wpisują się one w naszą długoterminową strategię. Chcemy osiągnąć szybki efekt, który jak nie nadejdzie, wprawia nas w ogromne kłopoty.

Potem okazuje się, że gdybyśmy byli bardziej cierpliwi, po roku zebralibyśmy dużo większe owoce naszych działań. Nie zauważamy mikro wyników, przez co nie mamy świadomości, że obrany przez nas kurs jest naprawdę dobry.

Nie mamy bieżącego feedback’u i porzucamy dany pomysł, biorąc się za kolejny projekt. I tak mamy rozpoczęte masę spraw, które nawet nie miały szansy zaistnieć.

W tym przypadku możemy nauczyć się od innych osób, wyciągając ich doświadczenia do swojego życia. Skoro u wielu osób to działa i osiągają sukces, warto połączyć kilka mianowników, które złączą się w jedną całość. Możesz inspirować się wieloma autorytetami. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj, że można patrzeć im na ręce tu i teraz. Są już w innym miejscu, do którego Ty właśnie dążysz.

Zobacz, co robili rok temu i jak sobie radzili. Można czytać książki, obserwować naszych guru na Facebooku, czy słuchać webinarów i wyciągać wnioski. Choć nie każdy ma taką odwagę, można podejść i zapytać się o radę, która być może otworzy Ci szeroko oczy. Nawet jeśli ktoś będzie chciał, by za tę wiedzę zapłacić, zastanów się, czy nie warto zainwestować.

Mam 100% pewności, że musimy patrzeć strategicznie i długoterminowo na życie oraz biznes. W przeciwnym razie będziemy skupiać się na rzeczach bez znaczenia, a szansa na rozwój przecieknie nam przez palce. Będziemy tkwić w życiu, które nas męczy i nie satysfakcjonuje. A nie o to w tym wszystkim chodzi, dlatego stawaj się 3% lepszy każdego tygodnia.